aktuality

Prohra se Škvorcem

Sokol Babice vs. Škvorec

Babice vs Škvorec 1:8 (0:6)

Po relativně povedeném zápase s Mukařovem jsme ve stejném týdnu opět na našem hřišti sehráli další těžký zápas. Škvorec má velmi šikovné borce a dali nám to pocítí hned v úvodu zápasu. Naši borci se ještě ani nerozkoukali a v 11. minutě jsme prohrávali 0:3. U všeho jsme byly později, nálada v týmu samozřejmě klesla na bod mrazu a zkrátka bylo jen otázkou kolik… Takže 1. půle 0:6. Ve 2. poločase však nastal nevídaný jev v naší hře, a to, že se nám povedlo ve druhém dějství soupeře zmáčknout a vypracovat si několik gólovek. Z kluků spadl ostych a nechtěli nechat domácí publikum bez zakřičení si gooool. Tuto radost jim dopřál Tobík Hynčica, když využil dravého průniku Jéni, který byl faulován, ale hra pokračovala a Tobi sám tváři v tvář brankáři chladnokrevně po zemi proměňuje. Když už to vypadalo, že druhý poločas bojovností urveme alespoň v dílčí výhru 1:0, tak jsme bohužel v posledních 2 minutách dostali 2 góly a finální výsledek byl 1:8. Za druhý poločas kluci dostali velkou pochvalu.

Góly Babice: Tobiáš Henčica

Celý klub
7.11.2023

Dobřejovice 3 - 0 Sokol Babice

Dobřejovice vs Babice 3:0 (2:0)

Pod debaklu S Kostelcem n Černými lesy jsme si chtěli zpravit chuť v zápase s Dobřejovicemi. Reparát na jejích hřišti nám však výsledkově opět nevyšel. Zlepšili jsme hru v obranné fázi, dopředu jsme ale nic moc kloudného nevymysleli. V 1. poločase jsme navíc dostali 2 hloupé góly. Soupeř kopal roh, který propadl ve vápně, kde se k němu bohužel žádný z našich hráčů neměl. Sam s Adamem si dávali přednost a k míči se dostal hráč Dobřejovic, který ho zády k bráně ani netrefil pořádně a od jeho paty se obloučkem přenesl do naší sítě. Sice jsme pak dostali ještě jeden gól, ale v obraně jsme byli pevní a relativně nám šla rozehra na střed hřiště. Odtud jsme se ale již k bráně Dobřejovic prakticky nedostali, nebo jen velmi kostrbatě do lajn, odkud nepřicházely potřebné centry před branku. Ve druhém poločase jsme zlepšili i hru dopředu a pramenily z toho 2 velké šance Eliho. Jednou ho vychytal brankář a podruhé náš snajpr trefil tyč. Přestože jsme dostali v závěru 3. gól, kluci zasloužili pochvalu aspoň za zlepšený výkon oproti zápasu s Kostelcem.

Mladší žáci
15.10.2023

Doma jsme nestačili na Louňovice

Sokol Babice 1 - 7 Slavia Louňovice

Babice vs Louňovice 1:7 ( 1:5)

Domácí zápas byl posunut už z tak brzké ranní 9 hodiny na vražednou 8 hodinu. Sraz týmu byl v 7:15 a tím pádem byla na začátku lehce ospalá nálada : ) Počasí nám ale přálo a žádné ranní mrazíky se nekonaly. Speciální motivaci měl Dominik, který hrál proti svému mateřskému týmu, ze kterého u nás v podzimní části hostuje. Hra byla zpočátku vyrovnaná a menší šance byly na obou stranách. Do naší branky se premiérově za MŽ postavil Dan, který nahradil Sama. Sam si vyzkoušel hru v poli a nutno podotknout, že mu to šlo stejně jako v bráně, tedy velice dobře. Byl naším nejbojovnějším hráčem a na hřišti byl k roztrhání. V tomto zápasu nám ale hrubě nevyšly standardní situace. Po rozích soupeře jsme během 1. poločasu 4x inkasovali, na čemž se podepsala nerozhodná obrana včetně našeho novice v bráně. Jediný náš četný úspěch zaznamenal pravidelný střelec Eliáš. Skóre 1:5 o poločase nevypovídalo o obrazu hry na hřišti. Byli jsme rovnocenným soupeřem v obraně a ve středu pole. Ovšem skoro jako v každém zápase bez podpory do útoku. Naší velkou slabinou je mezihra s přechodem na polovinu soupeře. Často pouze nakopáváme míče odzadu s tím, že se to uprostřed hřiště pomele a naši vzrůstově menší hráči nemají ve vzdušných soubojích příliš šancí. Bojíme se až na výjimky hrát s míčem a zbavujeme se ho předčasně nebo nepřesnou přihrávkou. Bohužel soupeř v druhé půli skóroval ještě 2x a schytali jsme doma další nehezký výsledek 1:7. Záblesky lepších časů v naší hře však vidět byly a věřím, že se do jara sehrajeme a 2. polovina sezóny pro nás bude vypadat lépe. Důležitým faktorem úspěchu je ale vůle pracovat pro tým a snaha se na hřišti doslova „rozkrájet“ pro ostatní. To zatím v naší hře nevidím a je to i přístupem na tréninku. Někteří hráči chodí na tréninky jako na kroužek po škole nebo jako když si jdou s kamarády zakopat na ulici před barák. Samé legrácky a rozptylování bez 100% nasazení do tréninku. Budeme toto v trenérském týmu řešit a kdo nebude brát tréninky a zápasy vážně a se zápalem, půjde se posadit na lavici. Rosteme kvalitní prací v tréninku a musíme jít vůlí naproti úspěchu. Jedině tak budou kluci schopní se zlepšovat a někam se posunout.

Mladší žáci
15.10.2023

Sokol Babice 1 - 7 Louňovice.

Mladší žáci nedotáhli zápas v Čestlicích

Čestlice vs Babice 8:3 (4:0)

Sestava: Šimek - Janík, Turcanu - Lidický, Jeništa, Velička, Dvořák - Losos, Lepič

Na Střídání: Ledvina, Sladký, Makl, Kumstát

Další zápas v průběhu pracovního týdne ukázal, že tyto termíny nejsou naším šálkem čaje ani kávy. Někteří hráči např. jako Vinnie kvůli školním povinnostem nemohli dorazit vůbec a jiní, jako Dominik tiptop stíhali z odpoledního vyučování. Což pak bylo znát i na hře. Jako minule v Mirošovicích to vypadalo tak, že kluci jsou duchem ještě asi ve škole… Na hřišti jsme byly oproti soupeři pomalejší a naše ospalé tempo tak vedlo k poločasovému vedení domácích 4:0. Nedařilo se nám prakticky nic. Dominik, který měl hráz střed zálohy a rozjíždět útočné akce, se stáhl až na pozici stopera a na prostředku hřiště vznikala velká mezera mezi obranou a útokem. Na lajně byl aktivní Tonda, ale neměl přesnou přihrávku dopředu. Eli s Márou se snažili, ale naráželi na kvalitní obranu Čestlic a v koncovce jsme byli zcela bezzubí. Začátek druhého poločasu však přinesl nečekanou změnu obrazu hry. Na soupeře jsme doslova vlétli jak utržený vagon a ten se nestačil divit. Během 10 minut jsme snížili na rozdíl jediné branky, kdy se o všechny 3 trefy postaral Eliáš. Přihrávali mu Dominik, Adam a z výkopu Sam. Tím však naše aktivita uvadla a pak jsem už jen po zbytek zápasu naháněli Čestlické šikuly. Konečné skóre tak vyznělo značně nepříznivě pro náš tým a odvezli jsme si prohru 8:3. Především ve 2. poločase nám chyběl pohyb a lepší fyzička. Bez toho se zkrátka fotbal hrát nedá a bez toho nejde nahradit ani to, že je někdy soupeř lepší. Takže na podzim potrénujeme mimo jiné pořádně fyzičku a bude lépe : )

Góly: Hes, Polívka, Falber

Sestava: Vorel J. - Bajcura, Čížkovský, Varga - Falber, Kopec, Losos, Hes - Poláček L, Polívka

Na Střídání: Kastl, Lidický, Pětník, Hejda, Berkes, Poláček O.

Domácí zápas s posledním týmem tabulky vlil mezi hráče i fanoušky již před zápasem optimismus, že bychom si mohli před vlastním publikem dokráčet pro 3 body. K tomuto cíli od začátku také vše směřovalo, snad až jen na nucenou absenci našeho trenéra Michala Vorla, kterého jako obvykle v těchto chvílích zastupoval Krkoun. Kabina byla nabitá a sešlo se nás 17. Hned od úvodu zápasu jsme na soupeře vlétli a ve 3. minutě po závaru procedil míč za brankáře Mnichovic Hesíno. I nadále jsme drželi míč především na našich kopačkách a v polovině 1. půle se ještě prosadil náš spolehlivý střelec Polda. Pohodlné vedení 2:0 po prvním poločase jsme ještě umocnili rychlým gólem po změně stran, kdy se po druhé v sezóně prosadil z blízka Falbi. Na tento náš gól bohužel reagoval soupeř rychlou odpovědí a smolařem byl Korny, který nešťastně tečoval střelu ve vápně. Honza se opět marně natahoval za pomalým míčem kutálejícím se za jeho záda : ) Následujících 15 minut na náš tým trochu padla deka a byla to ke smůle zrovna jediná pasáž v zápase, kterou stihl vidět hlavní trenér Michal, který si na chvilku odskočil z natáčení nekonečného seriálu Ulice. A k tomu se ještě v tomto čase zranil Losy, který s bolestí v třísel musel ze zápasu odstoupit. Do hry zasáhly všichni hráči z lavičky a k vyzdvižení stojí i spolehlivý výkon Lubana na středu hřiště, který se málem stal i střelcem, ale jeho pumelice šla kousek vedle. Za zmínku pak stojí ještě 62. minuta, kdy byl v přerušené hře ostře zezadu knockoutován David kopec direktem do zad a soupeř šel do deseti. Výhru jsme si pak již jen v klidu pohlídali. Krkoun nosí na trenérské stolici štěstíčko a připsali jsme si tak kýžené 3 body.