Utkání ve vysokém tempu jsme výsledkově nedotáhli

Babice vs Říčany B  2:3 (1:1)

Sestava: Vorel J. - Šácha, Vašek, Varga - Falber, Losos, Hes, Hejda - Poláček L. - Čížkovský, Polívka

Na Střídání: Kastl, Kopec, Dudík, Berkes, Lidický, Hladík

První domácí zápas nové sezóny jsme odehráli proti 2. týmu loňské sezony a s Říčany se vždy jedná o aktivní utkání se spoustou branek a šancí. Nejinak tomu bylo poslední prázdninový víkend na kvalitně připraveném hřišti. Pěkné počasí a letní pauza přilákaly do ochozů plný dům a atmosféra byla od začátku výborná. Na hřišti se začalo svižně od prvních minut a byli jsme to my, kdo si vypracoval stoprocentní brankové příležitosti. Bohužel Miloš ani Dan na mladičkého brankáře Říčan v samostatných unicích nevyzráli, stejně tak se svojí střelou z vápna tváři v tvář neuspěl Renda. Hned v 10. minutě zápasu musel bohužel odstoupit Faby po velmi ostrém skluzu na kotník od MMA fightera Petra Berana, který za svoje sáně viděl pouze žlutou kartu. Být to ve druhé polovině zápasu, mohl asi klidně vidět rudou. Ale zpět k naší aktivitě. Ve 20. minutě jsme se již dočkali zaslouženého gólu. Po rohovém kopu Miloše propadl míč v pokutovém území do skrumáže a Lukáš Poláček nedal prudkou ranou z malého vápna nikomu šanci míč zastavit. Soupeř zkoušel střelbu především ze střední vzdálenosti a k brance jsem ho moc nepouštěli. Výjimkou byla bohužel 36 minuta, kdy centr do našeho vápna neodkopl Milan Šácha, který si na míč naopak šlápl a dal tak vteřinu na střelu z otočky nejstaršímu hráči na hřišti (53 let) Aleši Havelkovi. Ten míč netrefil vůbec ideálně a k překvapení všech pomalý přízemní šourák přeskočil Vorymu rukavici a dokutálel se přesně k tyči (memento z poslední minuty zápasu v Ondřejově???). Na hřišti v té době již začíná úřadovat útočník hostí č. 14 Jan Olinger, který je neodstavitelný od balonu a přesnými pasy celý zápas zásobuje spoluhráče. Poločas končí 1:1. Měli jsme více brankových příležitostí, hra v poli byla relativně vyrovnaná. Ve 2. poločase se však začíná projevovat mládí a talent Říčanské středové řady. Točí nás v rychlém sledu pohledných kombinací jak na Mukařovské pouti a Babice se už k míči dostanou podstatně méně. Ve 48. minutě tak přichází trest v podobě otáčení výsledku na stranu Říčan. Dlouhý balon od lajny na roh vápna, kde si Říčanský šikula poradí slalomovým způsobem se 2 hráči naší obrany, přihrávka před bránu a samostatný volný další hráč uklízí do prázdné brány. Řada je na našich hráčích a není to nikdo jiný než Babický fantom obran soupeře Polda. Po průnikové přihrávce ze zálohy dobíhá míč na vápně těsně před brankářem. Toho si obhazuje a skóruje do prázdné. Tento styl zakončení si Polda může nechat patentovat a vypovídá to o jeho rychlosti. Gólovým hodům není konec, bohužel však skončí balon již jen v naší síti. Trenér Michal Vorel upozorňuje svého syna v naší brance, aby si dal pozor na to, kde ve vápně stojí, protože se ho soupeř už v 1. poločase snažil překonat z větší vzdálenosti. A to se právě ve 2. poločase podařilo. Střelou snad ze 35 metrů překonává Říčanský střelec Voryho krásnou ranou pod břevno, protože se náš brankář nestihl včas vrátit z puntíku penalty nebo odkud… Michal Vorel je rozzuřen do běla a nakopává plastovou lahev na střídačce, kde nikdo raději ani nedutá : ) Negativní emoce z obdržené branky se pak přesunou i na hřiště. Losy po zcela běžném faulu inkasuje nepochopitelně žlutou kartu. Když se pak snaží dát rozhodčímu slovně návod na to, jak faul na žlutou vypadá, dostává druhou žlutou a zápas pro něj končí. To ještě víc rozpálí již tak značně natlakovaný papiňák Michala Vorla a ten po spršce nespisovných slov odchází mezi diváky. Na hřišti je chvíli mrtvo, ale posledních 10 minut je překvapivě v naší režii. Říčany již pouze brání hubený náskok a náš tým i v 10 lidech zavelí k mohutné zteči soupeřovi brány. Závar střídá závar a vyrovnání visí ve vzduchu. Povedenou Kopcovu střelu do šibenice z hranice vápna vyhlavičkuje obránce Říčan jen kousek před brankovou čarou. Na roh v poslední minutě přibíhá i smolař zápasu Vory a dokonce se dostane k zakončení. Střela levou nohou ale míjí branku. V poslední vteřině zápasu ještě Vory chybným vyběhnutím zajede Říčanského útočníka jak utrženej vagón, ale rozhodčí si zápas již nechce déle komplikovat a píská rovnou konec.

Pohledné utkání tak prohráváme v poměru 2:3. Ale bylo na co koukat a máme do dalších zápasů na co navázat. Na náš tým musíme být i tak hrdí. Fanoušci i trenéři obou mužstev ocenili zápas jako nadstandardní představení. Slova trenéra na závěr v šatně: „Kluci díky moc. Nejsme kapela, aby jsme pořád vyhrávali“.

Muži
15.9.2023

Mladší žáci

Od září jsme přidali novou kategorii mladších žáků

Od září jsme přidali novou kategorii mladších žáků.
Vhodné pro kluky a holky - ročníky 2011-12

Mladší žáci
7.9.2023

Ve stříbrné skalici to na body nestačilo.

V prvním kole se utkáme s Ondřejovem

V prvním zápase sezóny zavítáme na hřiště Ondřejova.

V minulé sezóně jsme na hřišti Ondřejova prohráli 4:0, kdy jsme se drželi pouze první poločas, kdy to bylo 0:0, po přestávce jsme už fyzicky odpadli a dostal 4 góly na cestu domů.

Na jaře jsme byli už daleko úspěšnější a protože naše hřiště nebylo způsobilé ke hraní, museli jsme odehrát utkání v azylu na umělce v Kostelci. Opět jsme udrželi první půli bezbrankovou a opět jsme inkasovali jako první ve druhém poločase. Na jaře jsme byli ale v lepší formě a náladě a tak se podařilo ihned vyrovnat utkání a v penaltovém rozstřelu vyhrát 4 - 1 a připsat si bod navíc.

Věřím, že v dnešním deštivém počasí se nám podaří udržet trend lepších výsledků a výkonů. Do nové sezóny s čistým štítem si jet do Ondřejova pro první body do tabulky.

Góly: 3x Polívka, 2x Losos, 2x vlastní, 1x Hejda nejml., 1x Falber

Sestava: Vorel J. - Činátl, Vašek, Pětník - Varga, Kastl, Dudík, Blažek, Hejda R - Polívka, Čížkovský

Na střídání: Falber, Losos, Hejda Nejml.

Na generálku jsme si vybrali tým Kozojed, který hraje 3. třídu v okrese Kolín, v minulé sezóně se umístili na 8. místě. Po minulé prohře s Liblicema 2 : 6 jsme měli co napravovat a před domácími fanoušky generálku vyhrát.

Utkání začalo ostrým skluzem Vaška, který dal první příležitost otevřít skóre Kozojedům z trestného kopu. Trestný kop v pohodě lapil Honza Vorel a od tohoto momentu bylo již utkání v naší režii. Krásné dvě průnikové přihrávky od Blažka ještě gólové akce nepřinesli, ale v 10. minutě odstartoval brankostroj Polívka, který i s přispěním teče obránce vstřelil úvodní gól utkání. V první půli bohužel musel kvůli svalu odstoupit Blažek, kterého nahradil Losos, který se dostavil později na zápas. Do zápasu ale vtrhl neuvěřitelně, první jeho akce ještě gólem neskončila i když mohl míč posunout spíše na dobře postaveného Čížkovského. Druhá akce už brankou skončila a byl to nádherný gól, Losos obalil míč na zadní tyč, brankář neměl šanci. Do první půle padl ještě vlastní gól a nastřelil jsme břevno, kdy nebyl vůbec jistý brankář Kozojed.

Druhý poločas už byl kolotoč z naší strany, Kozojedy vyměnili brankáře a nebyla to dobrá volba, první gól si srazil do brány po centru Polívky přímo brankář. Pak už Polívka zakončoval svoje samostatné úniky krásně podél brankáře. Další gól přidal po sólíčku i Losos. Premiérové góly v dresu Babic vstřelili i nové tváře Hejda nejml., který si krásně narazil o tyčku a zakončil do prázdné brány. Falber pak dokončil zmar hostů a uzavřel skóre na 9:1. Mezitím na soupeř za stavu 8:0 snížil, když nejprve zahodil neuvěřitelnou šanci podobnou Hejdy, útočník si narazil o tyč, ale dorážku poslal pouze do brankáře Vorla a další dorážku zblokovala obrana. Nakonec se Kozojedy dočkali čestného gólu, i naši legendární fanoušci jim přáli čestný gól a Kozojedy byli za povzbuzování neskutečně vděční.

Zápas splnil očekávání fanoušků a doufám, že i trenéra Vorla, který musel být s hrou a týmovým výkonem spokojený.

Komentář trenéra Michal Vorla: "V plánu bylo nacvičit týmovou souhru a herní system,dva způsoby přechodu do utoku a zároveň zopakovaní způsobu bránění a zahrávaní standardek. Pro opětovnou velmi nízkou účast se to částečně podařilo jen hrstce hráčů. I proti takto slabému soupeři se opakovali stále stejné hrubé chyby v bránění, naprosto zbytečné ztráty balonu a bohužel i stále velmi slabá fyzická kondice u většiny hráčů,což se, a chci tomu věřit,snad v krátké dobe podaří odstranit. Doufám, že zranění Adama nebude dlouhodobější a tak jediným pozitivem zůstává výsledek. Závěrem bych chtěl dodat, že rozčarování z toho,v jak zoufalém kondičním a fyzickém stavu se vrátila z dovolených naprostá většina hráčů, se rozplyne díky výsledkům a výkonům v nadcházejícímu ročníku."

autor: Marek Gerschon

Muži
15.8.2023

Generálka na sezónu

Na domácím hřišti přivítáme TJ Kozojedy

Dne 13.8.2023 od 17 hodin, přivítáme na domácím hřišti mužstvo TJ Kozojedy.

TJ Kozojedy hrají stejnou soutěž jako naše mužstvo III. B třídu jen v okrese Kolín.